Customer Service 6 888 222    Opening Hours E-P 9-21

5 Euroopa randa, mida sel suvel külastada

08.07.2022
5 Euroopa randa, mida sel suvel külastada

Suvepuhkus tähendab kahtlemata randa.
Mis oleks veel parem viis puhkuse veetmiseks kui päevitamine ja imeilusasse kristallselgesse vette sukeldumine?

Just seetõttu tutvustan Sulle täna 5 Euroopa randa, mida sel suvel külastada.

1. Elafonissi, Kreeka

Elafonissi

Rannad on juba iseenesest toredad, kuid mida ütled selle peale, et Kreekas on roosa rand? Jah, just sellist värvi on Elafonissi rand Kreetal.

Roosa värv tuleneb peamiselt punastest ja roosadest merekarpidest, mis mere veega kokkupuutel aja jooksul murenevad ja paljastavad mikroorganismid, mis annavad rannaliivale roosa värvuse.

Fantastiline, kas pole?

Erinevad värvi varjundid türkiissinisest kuni roosani annavad sellele rannale lõpmatu ilu – justkui looduslik muinasjutt. Elafonissi on kaitse all olev rand, kus kasvavad paljud haruldased taimeliigid ja munevad oma munad nt Caretta Caretta kilpkonnad.

2. Cala Goloritze, Itaalia

Cala Goloritze

Vahemerd mööda seilates liigume Kreekast Itaaliasse, Sardiiniasse. Heisake ankur enneolematul Cala Goloritzel, saare idakaldal Ogliastria regioonis asuva Baunei kaldal.

Seda randa piiravad majesteetlikud mäed, loodus ja Vahemere türkiissinine vesi – täiuslik looduse harmoonia, mille piltpostkaardimaastikust saate kindlasti ideaalse Instagrami-foto.

Kindlasti huvitab Sind, kuidas sinna paradiisi pääseda.

Kõige lihtsam on rentida sõiduk, et oleks rohkem liikumisvabadust ning et saaksid külastada ka Cala Goloritze ümbruses asuvaid koopaid nagu Cala Luna, Cala Sisine või Piscine di Venere.

3. Cala Macarella, Hispaania

Cala Macarella

Oleme ikka veel Vahemerel ja suundume Hispaania poole, kus ootab järjekordne saar: Menorca. Sihtmärgiks on Hispaania hingemattev pärl – Cala Macarella rand.

Cala Macarella on üks Baleaaride saarte kuulsamaid randu, kus ümbritsevate kaljude vahel peidavad end rannaliiv, kristallselge vesi ja männimetsa rohelus.

Saarele pääseb peamiselt kahel viisil:

  • bussiga;
  • 35 minutit jalutades.

Suvehooajal juunist kuni septembrini ei pääse saarele autoga.

4. Benagil, Portugal

Benagil

Lõpetame oma ringkäigu Ibeeria poolsaarel, suundudes Portugali.
Tutvume Benagili meres asuva koopaga, mille juures on mõistatuslikult peidetud võluv rand.

Selle loodusliku iluduse leiame Portugali lõunakaldalt Algarvest, ümbritsetuna Atlandi ookeani sügavate vetega. See salarand avab meile akna ookeanile, kus oma mõtetesse põgeneda, loodusesse sukelduda või kuulata, kuidas lained koopas loksuvad.

Koopasse pääseb vaid mööda merd kajakiga või Algarve rannikul reise pakkuvate ettevõtete kaudu. Koopasse ei ole soovitatav ujuda, kuna meri võib vahetevahel olla tujukas ja heitlikl.

5. Blue Lagoon, Malta

Blue Lagoon

Lõpetame oma rännaku Euroopa ühel kõige ilusamal rannal Maltal.
Kui plaanid reisida Maltale, pead kindlasti lisama oma plaanidesse ka Blue Lagooni ranna.

Selles paradiisis sukelduvad liivavärvi kaljud Vahemerele iseloomulikku smaragdrohelisse vette, luues nii täiesti enneolematu maastiku.

Kuidas oma reisiplaane teostada

Euroopas on palju imelisi paiku, mida külastada. Kuid alati ei ole kõikide reisiplaanide teostamine nii lihtne. Piiratud reisieelarve võib seada mõningad piirangud, kui võtta arvesse võimalikke tekkivaid ootamatuid kulusid.

Reisihuvilistele on üheks võimalikuks tagavaraks Monefiti reisilaen, mis aitab muuta puhkuseplaanid kindlustundega reaalsuseks. Monefit tagab Sulle juurdepääsu oma isiklikule krediidilimiidile, nii saad oma finantsvajadusi alati kiiresti katta olenemata sellest, kus parajasti viibid.

taotlen

Tähelepanu! Iga laen on finantskohustus. Enne lepingu sõlmimist tutvu teenuse tingimustega ja pea nõu asjatundjaga.
Näidistingimused: krediidiliin 1000 €, tarbija poolt makstav kogusumma ja tagasimaksete summa 1228,98 €, fikseeritud intressimäär aastas 39,89% ja krediidi kulukuse määr 48,86% aastas.
Krediidi kulukuse määr on arvestatud eeldusel, et krediidiliin võetakse kasutusele täies mahus ning makstakse tagasi 12 võrdse tagasimaksena võrdsete ajavahemike järel alates kuu aja möödumisest krediidiliini kasutusse võtmisest.
Finantsteenust osutab Monefit Estonia OÜ, tegevusluba 4.1-1/36.