Customer Service 6 888 222    Opening Hours E-P 9-21

5 lõbusat hobi, millega saad tasuta alustada

16.11.2021
5 lõbusat hobi, millega saad tasuta alustada

Paljude jaoks on kodus töötamisest saanud uus normaalsus. Kodus veedetud aeg ei tohiks aga muutuda vaid arvutis töö tegemiseks, sotsiaalmeedia sirvimiseks ja teleka vaatamiseks. Selleks et säilitada tervislik tasakaal töö- ja eraelu vahel, on oluline võtta aega lõõgastumiseks ja lülitada end kõigest muust välja.

Hea võimalus uute oskuste õppimiseks, enda proovilepanekuks ja loovuse arendamiseks on alustada mõne hobiga. Ja kas pole nii, et hobid on veelgi lõbusamad, kui need mitte midagi ei maksa?

Siin on 5 hobi, millega saad juba täna täiesti tasuta alustada.

Õpi ära uus võõrkeel

Kas on mõni keel, mida oled alati tahtnud õppida? Uue võõrkeele õppimine on kasulik mitmel moel. See ei tule kasuks üksnes reisimisel või uute töövõimaluste leidmisel, vaid uuringud on näidanud, et uue keele õppimine aitab ka parandada Sinu mälu ja keskendumisvõimet.

Aastaid tagasi oli keeleõpe küllaltki kallis, kuna tuli otsida eraõpetaja või osta keeleõpperaamatuid. Tänapäeval on internetis saadaval suurel hulgal tasuta materjale ning olemas mitmeid keeleõpperakendusi. Näiteks Duolingo on tasuta rakendus, kus saad valida enam kui 35 keele hulgast. Seega alusta õppimist juba täna ning saad järgmisel puhkusereisil uut keelt harjutada!

Alusta koduse treeningkavaga

Üks parimaid (ja tervislikumaid!) hobisid on treenimine. Paljud inimesed peavad trenni tegemist kalliks, kuid tegelikult võib see aga olla täiesti tasuta. Sul ei lähe tegelikult vaja kodust treeningvarustust või kalleid jõusaalipääsmeid. Paljusid harjutusi, nagu plangud, kükid ja kätekõverdused, saab teha ilma mingi erivarustuseta.

Samuti leiad näiteks YouTube’ist tuhandeid videoid alates HIIT-treeningutest kuni jooga- ja tantsutundideni.

Hakka vabatahtlikuks

Vabatahtlik tegevus on miski, mis annab Sulle suurepärase enesetunde. Ja see ei maksa mitte midagi peale Sinu aja! Lisaks selle, et teiste aitamine paneb Sind hästi tunda, võid õppida ka uusi oskusi ja leida uusi sõpru. Pärast pandeemia algust on vaimne tervis ja heaolu muutunud eriti tähtsateks teemadeks ning teiste aitamine tundub olulisem kui kunagi varem.

Hiljutise uuringu kohaselt on inimesed, kes tegelevad vabatahtliku tööga, oma eluga rohkem rahul ning muutuvad aja jooksul õnnelikumaks.

Võid jalutada koertega kohalikus loomade varjupaigas, olla vabatahtlik toidupangas või veeta paar tundi nädalas, et puhastada oma kodukoha loodust prügist.

Õpi uusi kokandusoskusi

Toiduvalmistamine on väga kasulik oskus – ja sellega kaasnevad maitsvad hüved! Millal oli viimane kord, kui proovisid midagi täiesti uut valmistada? Internetis on hulgaliselt tasuta materjale, mis aitavad Sul alustada katsetamist uute ja põnevate retseptidega. See on ka hobi, mis aitab õppida tundma uusi kultuure ning hakata tervislikumalt toituma. Isegi kui Sulle meeldib restoranides käia, võib kodus söögitegemine osutuda vahel palju lõbusamaks (ja säästab ka raha!).

Kuna pead toidu valmistamisel keskenduma vaid ühele tegevusele korraga, on see hea võimalus, et lõõgastuda ja viia mõtted kõigest muust eemale.

Mediteeri

Meditatsioon on suurepärane viis vaimu ja keha sünkroonimiseks ning oma elus tasakaalu leidmiseks. Ja mis kõige parem – see on nii lihtne, et seda saab teha peaaegu igal pool ja igal ajal. Igapäevane meditatsioon vähendab stressi, ärevust ja parandab keskendumisvõimet.

Võid alustada lühemate meditatsiooniseanssidega või laadida alla mõne meditatsioonirakenduse, näiteks InsightTimer’i.

Hea hobi on miski, mis aitab suurendada õnnetunnet, õpetab uusi oskusi ja aitab kaasa karjäärile. Alusta sellest, et mõtled sellele, mis sind inspireerib ja mida Sa kõige rohkem naudid. Kindlasti leiad midagi, mis muudab Sinu päevad lõbusamaks ning aitab tööstressist vabaneda.

Tähelepanu! Iga laen on finantskohustus. Enne lepingu sõlmimist tutvu hoolikalt teenuse tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga. Krediidi kulukuse määr on 50,82% aastas järgmistel näidistingimustel: krediidiliin 1000 €, kontohaldustasu 0€/kuus, tarbija poolt makstav kogusumma ja tagasimaksete summa 1237,06 €, fikseeritud intressimäär aastas 41,22% . Krediidi kulukuse määr on arvestatud eeldusel, et krediidiliin võetakse kasutusele viivitamata ja täies mahus ning makstakse tagasi 12 võrdse tagasimaksena võrdsete ajavahemike järel alates kuu aja möödumisest krediidiliini kasutusse võtmisest.