Customer Service 6 888 222    Opening Hours E-P 9-21

Kuidas kodu sügiseks ette valmistada?

13.09.2021
Kuidas kodu sügiseks ette valmistada?


See aeg on taas käes. Lapsed on tagasi koolis, päevad lühenevad ning lehed hakkavad värvi muutma. Kuigi sügis on aastaaeg, mil nautida pikki jalutuskäike ja kaunist loodust, on see ka periood, mil hakkame oluliselt rohkem aega siseruumides veetma. Nii et kui Sa seda veel siiani teinud pole, siis nüüd on aeg hakata oma kodu eesootavateks külmemateks kuudeks ette valmistama. Vaid mõne väikse muudatusega saad teha oma kodust hubase koha, kus on hea end mõnusalt diivanil sisse seada ja näiteks tassi kuuma teed nautida.

Siin on mõned lihtsad ideed, kuidas oma kodu sügiseks valmis seada.

Alusta suurpuhastusest

Uus aastaaeg tähendab uut algust. Me kõik oleme kuulnud kevadisest suurpuhastusest, kuid kas oled kunagi teinud sügispuhastust? Tõsi, koristamine ei pruugi olla just kõige lõbusam viis nädalavahetuse veetmiseks, kuid see on üks neist töödest, mis lihtsalt tuleb ära teha. Terviseeksperdid soovitavad kodu põhjalikult puhastada kaks korda aastas kevadel ja sügisel. Suvel oleme kõik veetnud palju aega õues, nautides päikselist ilma ja tegevusi värskes õhus. Nüüd, kui sügis on kohe-kohe käes, on aeg varrukad üles käärida, kodu põhjalikult korda teha ning nautida tervislikumat ja rõõmsamat keskkonda.

Organiseeritus tasub ära

Kui Sa just lähiajal puhkusele minna ei kavatse, siis on ilmselt aeg seista silmitsi tõsiasjaga, et suveriideid Sul enam vaja ei lähe. Alusta riiete sorteerimisest. Kui on midagi, mida Sa pea kungi ei kanna, on aeg sellest loobuda ning teha ruumi uutele asjadele. Selle asemel, et riided ära visata, pigem müü need maha või anneta heategevuseks.

Vaata üle ka oma köök ja köögikapid. Organiseerimata köök võib tekitada probleeme ka siis, kui Sa väga tihti süüa ei tee. Lisaks, kui Sa ei suuda üles leida, mida otsid, raiskad tõenäoliselt raha ebavajalike toodete ostmiseks, mis Sul tegelikut juba olemas on. Nii et kuluta paar tundi sellele, et viskad minema kõik toiduained, mille säilivusaeg on lõppenud ja tühjendad kapid nõudest, mis kunagi kasutust ei leia.


Otsi kaunistused välja

Ei, sa ei pea kaunistamisega jõuludeni ootama! Sügisese atmosfääri loomiseks pole vaja kogu kodu ümbersisustada piisab vaid mõne väikese detaili lisamisest. Sellel aastaajal on moes soojad ja kuldsed toonid. Tulenevalt sellest, milliseid teisi värve Sinu kodus leidub, võid otsustada erinevate punakate või kollakate toonide kasuks. Ja ära unusta ka välja otsida pehmed pleedid ja padjad!

Soovid saavutada tõelise sügismeeleolu? Soeta lõhnaküünlaid. See on üks kõige lihtsamaid viise, kuidas oma koju soojust ja hubasust lisada.

Tee renoveerimistöid

Kas mäletad neid renoveerimisprojekte, mida oled juba pikka aega edasi lükanud? Sügis on aastaaeg, mil pooleli jäänud asjad lõpuni viia. Praegu on ehk parim aeg oma unistuste köögi loomiseks või magamistoa ümberkujundamiseks, eriti kui pead hakkama saama väiksema eelarvega. Kuna sügisel on nõudlus renoveerimistööde järele suvega võrreldes väiksem, on suurema tõenäosusega ka rohkem töölisi saadaval. Sinu jaoks tähendab see väiksemaid kulusid ja lühemaid ooteaegu. Nüüd, kui paljud meist on tööle naasnud ja lapsed tagasi koolis, saab töid läbi viia ka päevasel ajal, ilma kedagi häirimata.

Mõtle lisavalgustusele

Kaunis valgustus võib ruumi päris palju muuta. Kuna päevad muutuvad lühemaks ja õhtud pimedamaks, peame hakkama kasutama muid vahendeid oma kodu valgustamiseks. Lisaks tavalisele laevalgustusele, kaalu ka põranda-, seina- ja laualampide lisamist.

Kui Sul on aed, siis ära unusta õuevalgustust. Isegi midagi lihtsat, nagu LED-latern või dekoratiivtuled, võivad Sinu aia tõeliselt ellu äratada.

Sügis võib olla imeilus aeg kui Sinu kodu on selleks valmis. Kasuta neid lihtsaid ideid
oma tubade värskendamiseks ja saad end külmemate päevade saabudes soojalt ja mugavalt tunda.

Tähelepanu! Iga laen on finantskohustus. Enne lepingu sõlmimist tutvu teenuse tingimustega ja pea nõu asjatundjaga.
Näidistingimused: krediidiliin 1000 €, tarbija poolt makstav kogusumma ja tagasimaksete summa 1228,98 €, fikseeritud intressimäär aastas 39,89% ja krediidi kulukuse määr 48,86% aastas.
Krediidi kulukuse määr on arvestatud eeldusel, et krediidiliin võetakse kasutusele täies mahus ning makstakse tagasi 12 võrdse tagasimaksena võrdsete ajavahemike järel alates kuu aja möödumisest krediidiliini kasutusse võtmisest.
Finantsteenust osutab Monefit Estonia OÜ, tegevusluba 4.1-1/36.