Customer Service 6 888 222    Opening Hours E-P 9-21

Kuidas tähistada lihavõtteid piiratud eelarvega

08.04.2022
Kuidas tähistada lihavõtteid piiratud eelarvega

Lihavõtted on pere jaoks lõbus püha, kuid selle rahalised kulutused võivad eelarve lõhki ajada. Jõulud, aastavahetus, sõbrapäev ja naistepäev on just läbi saanud ning nüüd on aeg hakata mõtlema laste jänkurõivaste, rikkalike lihavõttekorvikeste ja maitsvate toitude peale, et muuta lihavõtted eriliseks. Kulud võivad kiiresti ja ootamatult kasvada.

Isegi väikese eelarvega on sul võimalik kulutada vähem kui keskmine Eesti pere. Pisut etteplaneerimist, mõned uuenduslikud ja lõbusad ideed ning saate tähistada ülestõusmispühi ilma pidustustest loobumata ja eelarvet lõhki ajamata!

Kui raha napib ja vajad säästmiseks inspiratsiooni, siis järgi neid 7 näpunäidet, et õppida uusi viise, kuidas tänavu lihavõttepühad rahakotisõbralikult pidada.

Planeeri oma kulud

Eelarve koostamine on säästu-lihavõttepühade tähistamise juures oluline samm. Otsusta, kui palju soovid iga lihavõttekorvikese peale kulutada ja kui palju peaksid kõikide pereliikmete lihavõttepühade toidukorrad maksma.

Kui sa tead, mis summat saad lihavõttepühadele kulutada, on sul kergem planeerida meeldejäävat üritust oma pere jaoks. Proovi eelarvest kinni pidada ja planeeritud kulude summat mitte ületada.

Sooduskampaaniad ja hulgimüük

Selleks, et väikese eelarvega lihavõtteid tähistada, soovitame osta kõik vajaliku sooduskampaaniate ajal või hulgi. Enamik lihavõttekaupu saabub poodidesse paar nädalat enne ülestõusmispühi, seega soovitame hoida silma peal munade, kommidel ja munavärvide hindadel.

Üks rahakotisõbralik nipp on osta lihavõtteteemalised kommid järgmiseks aastaks ette, need on tavaliselt allahinnatud pärast pühi. Nõuetekohase säilitamise korral säilib tahke šokolaad kuni aasta. Seega otsi sooduskampaaniaid ja osta komme ja šokolaadi hulgi ette.

DIY kaunistused

Tehke perega ise lihavõttekaunistusi – see on lõbus tegevus lastele ja samas ka keskkonnasõbralikum lahendus, kui osta kaunistusi poest. Lihavõttekorvikesi, jänkukõrvu, rippuvad kaunistusi ja muid lihavõttekaunistusi on lihtne kodus valmistada.

Loominguline, kuid taskukohane viis lihavõttepühade tähistamiseks on värskete talumunade keetmine ja toiduvärvi sisse kastmine. Neid saab kasutada nii kaunistusena kui ka lihavõttemunade jahiks aias.

Inspiratsiooni lihavõttepühade kaunistuste jaoks leiad Pinterestist ja vajalikud tarvikud saad hankida käsitööpoest või lähimast toidupoest.

Toidulaud

Lihavõttepühadel on oluline roll toidul. Vaatamata sellele, kas tahad korraldada traditsioonilist lihavõtte pidustust või suurejoonenlist brunchi, on seda võimalik korraldada ka väikese eelarvega.

Kui korraldad suurt pidu ja plaanid kutsuda külla pereliikmeid ja sõpru, siis võid paluda külalistel ise toitu kaasa võtta. Nii saab laud kaetud erinevate roogadega ja igaüks panustab. Mitme roa asemel pead sa valmistama vaid ühte rooga, nii säästad raha ja aega. Köögis toimetamise asemel saad hoopis veeta aega oma lähedastega.

Kasuta kuponge ja soodustusi

Lihavõttepühade ajal on sageli saadaval palju sooduskuponge ja soodustusi, mida saab kasutada kommide, kaunistuste ja munade ostmiseks, seega soovitame enne sisseostude tegemist vaadata sooduspakkumised üle. Lisaks saab vahel sooduskuponge kombineerida juba olemasolevate kaupluste allahindlustega, nii säästate veel rohkem raha.

On olemas erinevaid rakendusi, millega saad oma kulutuste pealt raha tagasi teenida.

Tee põhjalik uuring enne šoppamist, et kasutada ära kõiki raha säästmise võimalusi.

Võta osa kogukonna üritustest

Vaata oma linna või linnaosa “Tulevaste sündmuste” kalendrit, et leida põnevaid ja tasuta tegevusi, mida teha. Nimekirjad võivad sõltuda sinu linna või piirkonna suurusest, kuid enamasti korraldatakse pühade ja tähtpäevade raames erinevaid üritusi.

Sealt leiab enda jaoks midagi igaüks, näiteks käsitööüritus kohalikus raamatukogus, muuseumid, kontsert pargis või keskkoolis, tegevused loomaaias ja jalutuskäigud vaatamisväärsuste läheduses. Peaaegu kõik need on tasuta või väikese tasuga, nii et võta oma pere kokku ja kasuta võimalust proovida midagi uut ja säästa raha.

Tähistage lihavõtteid hiljem

Kui raha on eriti kitsas või pole piisavalt, et lihavõtteid tähistada, kaalu lihavõttepühade tähistamist nädal aega hiljem. Nii saad raha kokku näiteks erinevate lihavõtetekaupade tühjendusmüükidega, mille allahindlused võivad olla kuni -75%.

Kui otsustate perega lihavõtteid hiljem tähistada, saate sama moodi nautida lihavõttepühade nädalavahetust, lihtsalt natukene hiljem.

Kokkuvõtteks

Lihavõttepühad on võrreldes jõuludega väheseid kulutusi nõudev püha. Nende säästunippide abil saad lihavõtteid tähistada eelarve piires, tegemata järeleandmisi lõbususe või pidustuste osas. Väldi aja ja raha kulutamist asjade peale, mis ei ole olulised. Sinu lapsed mäletavad erilisi hetki rohkem, kui seda , kui palju komme nad oma lihavõttepühade korvi mahutasid!

Lihavõtted on elu tähistamine kõigis selle ilmingutes. See on pidu, mida igaüks saab nautida ilma eelarvet kahjustamata, olenemata elukohast, vanusest või rahalisest olukorrast. See on kevade algus, nii et naudi aega oma lähedastega.

Tähelepanu! Iga laen on finantskohustus. Enne lepingu sõlmimist tutvu teenuse tingimustega ja pea nõu asjatundjaga.
Näidistingimused: krediidiliin 1000 €, tarbija poolt makstav kogusumma ja tagasimaksete summa 1228,98 €, fikseeritud intressimäär aastas 39,89% ja krediidi kulukuse määr 48,86% aastas.
Krediidi kulukuse määr on arvestatud eeldusel, et krediidiliin võetakse kasutusele täies mahus ning makstakse tagasi 12 võrdse tagasimaksena võrdsete ajavahemike järel alates kuu aja möödumisest krediidiliini kasutusse võtmisest.
Finantsteenust osutab Monefit Estonia OÜ, tegevusluba 4.1-1/36.