Customer Service 6 888 222    Opening Hours E-P 9-21

Kuidas võlast vabaneda: 3 nippi, mis töötavad

22.10.2021
Kuidas võlast vabaneda: 3 nippi, mis töötavad

Mitte kellelegi ei meeldi võlas olla. Laenumaksete, üüri ja muude arvetega hilinemine võib põhjustada suuri pingeid ja stressi. Samuti võib see takistada Sinu jaoks päriselt oluliste eesmärkide saavutamist, näiteks oma kodu ostmist või pensionipõlveks säästmist.

Rahalist olukorda ei ole võimalik parandada üleöö. See nõuab tarbimisharjumuste muutmist ja tugevat enesedistsipliini.

Hea uudis on aga see, et õige plaani ja mõtteviisiga saad võlgadest vabaneda palju kiiremini, kui arvad.

Siin on 3 tõhusat näpunäidet, mis aitavad Sul oma rahaasjad kontrolli all hoida.

1. Laadi alla mobiilirakendus finantsasjade haldamiseks

Kulude jälgimine, eelarvest kinnipidamine ja säästude kogumine – kõigel sellel on keeruline korraga silma peal hoida. Õnneks olemas mitmeid tööriistu, mis saavad Sind aidata. Suurepärane lahendus on hakata kasutama mõnd mobiilirakendust. Tänapäeval kasutame äppe peaaegu kõigeks: alates toidu tellimisest kuni lennupiletite ja majutuse broneerimiseni.

Miks mitte kasutada mobiilirakendusi ka rahaasjade planeerimiseks?

Siin on mõned soovitused:

Money Manager

Money Manager Expense & Budget on üks populaarsemaid eelarve koostamise rakendusi ja seda ka põhjusega. Tegemist on väga lihtsa äpiga, mis sisaldab mitmeid kasulikke funktsioone, nagu kulude jälgmine ja finantsplaneerimine.

Pärast seda, kui oled sisestanud oma kulud ja tulud, loob rakendus Sulle mitmesugused päeva-, nädala, ja kuuaruanded, mis aitavad hõlpsalt oma kulutustel silm peal hoida.

Rakendus on saadaval nii Androidi kui iOS seadmete jaoks.

1Money

Kui Sulle meeldib lihtne disain ja palju erinevaid diagramme, siis on 1Money kindlasti hea valik. Tegemist on nutika rakendusega, mis annab informatiivse ülevaate sellest, kuhu Sinu raha läheb.

Lisaks kuludele ja sissetulekule saad äppi sisestada ka oma võlad ning finantseesmärgid, mida lähitulevikus saavutada plaanid.

1Money võimaldab ka vahetada erinevate valuutade vahel, mis on eriti kasulik just puhkusel või tööreisidel olles. Samuti saad rakendust sünkroonida mitmete erinevate seadmetega ning seeläbi oma rahaasjadega igal ajal kursis olla.

Rakendus on saadaval Androidi seadmetele.

2. Kasuta ümbrikumeetodit

Ümbrikusüsteem pole tegelikult mitte midagi uut. See on kasutuses olnud juba aastakümneid, kuid on siiamaani üks lihtsamaid ja tõhusamaid viise oma kulude kontrollimiseks ja jälgimiseks.

Mis on ümbrikusüsteem?

Tegemist on raha haldamise meetodiga, mis jagab kõik Sinu igakuised kulud erinevatesse tarbimiskategooriatesse. See on väga visuaalne meetod, kuna kõik ostud tuleb teha ainult sularahas ning seega näed täpselt, kuhu Sinu raha läheb.

Esmalt pead tegema kindlaks, kui palju raha jääb Sulle iga kuu alles pärast kõikide arvete tasumist. Seejärel toimi järgnevalt:

  1. Kategooriseeri kõik oma kulud (näiteks transport, toit, meelelahutus jne) ning määra iga kategooria jaoks täpne eelarve. Püüa vältida kategooriaid nagu “muu”, kuna peaksid teadma, kuhu Sinu raha läheb.
  2. Hangi iga kategooria jaoks ümbrik ning täida see eelarves ette nähtud summaga.
  3. Tasu kõigi oma kulutuste eest vaid ümbrikutes oleva rahaga.
  4. Kui mõni ümbrik saab tühjaks, tähendab see, et selles kategoorias ei tohi sa enne järgmist kuud enam kulutada.
  5. Vaata igal kuul oma eelarve uuesti üle ja tee vajadusel summades muudatusi.

3. Vaata üle oma igakuised tellimused

Üks kõige lihtsamaid viise raha säästmiseks ja võlast vabanemiseks on kärpida ebavajalikke kulusid. Tänapäeval toimub paljude teenuste eest tasumine automaatselt: raha võetakse kindlal kuupäeval Sinu pangakontolt. Seetõttu on lihtne kaotada kontroll kõige selle üle, mille eest sa iga kuu maksad. Vaata üle oma pangakontol kajastuvad tehingud ning otsi välja tellimused, mida Sa enam ei vaja. Kui Sa ei kasuta Netflixi või ei käi peaaegu mitte kunagi jõusaalis, on mõistlik need lepingud lõpetada. Summad ei pruugi eraldiseisvalt olla suured, kuid kui kõik teenused omavahel kokku liita, on tegemist siiski arvestatava kuluga. Ja see on raha, mille võiksid panna hoopis oma säästukontole!

Püsi õigel kursil

Sihikindlus võlast vabanemise võti. Tõenäoliselt tuleb Sul ette olukordi, kus on lihtne teelt kõrvale kalduda: näiteks võib tekkida mõni ootamatu kulutus või tulla müüki toode, millest kaua unistanud oled. Sellistes situatsioonides on oluline pidada meeles oma pikaaajalisi eesmärke ning mõelda, milline näeb välja Sinu tulevik, kui plaanist korralikult kinni pead.

 

 

Tähelepanu! Iga laen on finantskohustus. Enne lepingu sõlmimist tutvu hoolikalt teenuse tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga. Krediidi kulukuse määr on 50,82% aastas järgmistel näidistingimustel: krediidiliin 1000 €, kontohaldustasu 0€/kuus, tarbija poolt makstav kogusumma ja tagasimaksete summa 1237,06 €, fikseeritud intressimäär aastas 41,22% . Krediidi kulukuse määr on arvestatud eeldusel, et krediidiliin võetakse kasutusele viivitamata ja täies mahus ning makstakse tagasi 12 võrdse tagasimaksena võrdsete ajavahemike järel alates kuu aja möödumisest krediidiliini kasutusse võtmisest.