Customer Service 6 888 222    Opening Hours E-P 9-21

Lihtsad nipid, kuidas jõuludel raha säästa

17.12.2021
Lihtsad nipid, kuidas jõuludel raha säästa

Jõuludega seotud kulutused võivad rahakotile laastavalt mõjuda. Kuigi pühad on aeg, mil olla koos oma lähedastega ja luua imelisi mälestusi, on lihtne sel perioodil raisata plaaneeritust rohkem raha. Enne kui arugi saad, oled kulutanud suuri summasid kingituste, söökide, transpordi ja palju muu peale.

Selleks et siiski eelarves püsida ja uut aastat pingevabalt alustada, on Sul vaja vaid pisut loovat mõtlemist ja planeerimisoskust.

Siin on viis lihtsat viisi, kuidas jõulukulud kontrolli all hoida ja ikka mõnusalt aega veeta!

Koosta plaan

Selle asemel, et silmad kinni pigistada ja parimat loota, pane sel aastal oma kulude jaoks paika konkreetne plaan.

Alusta sellest, et mõtled välja, kui palju raha Sul on võimalik jõulude jaoks kõrvale panna. Püüa läbi mõelda kõik pühadega seotud kulutused: lisaks kingitustele läheb raha ka toidule, meelelahutusele ja  jõulukaunistustele. Kui oled täpse summa välja mõelnud, kanna raha eraldi pangakontole. Kasuta kontol olevat summat ainult planeeritud kulutusteks.

Teine viis oma tarbimise jälgimiseks on kasutada mõnd eelarve koostamine äppi. Siit leiad mõned meie soovitused.

Jaga kulusid pere või sõpradega

Kui võõrustad jõulude ajal enda juures pereliikmeid või sõpru, palu neil külla tulles midagi kaasa võtta. Isegi kui need on vaid mõned üksikud toiduained, võid kokkuvõttes säästa üllatavaid summasid. Näiteks jooke ja magustoite on lihtne transportida ning need võivad tegelikult olla ühed kallimad tooted sinu ostunimekirjas. Toidukulude jagamine ei säästa vaid raha, vaid tähendab ka seda, et pead palju vähem toiduvalmistamise pärast muretsema!

Võta ette jõulukoristus

Meil kõigil on kodus asju, mida me enam ei vaja: näiteks riided, mis on kapis juba pikalt tolmu kogunud, vana elektroonika või raamatud, mida me enam ei loe.

Kogu kokku kõik ebavajalikud, kuid heas seisukorras esemed, müü need maha ning teeni veidi lisaraha. Teenitud summat saad kasutada näiteks oma uusaastaplaanide elluviimiseks või mõne võla tasumiseks.

Ära osta liiga palju toitu

Üks kõige lihtsamaid viise, kuidas jõulupühadel raha säästa, on planeerida oma söögikordi. Jõuludeks toitu ostes on lihtne langeda reklaamide ohvriks ja osta kokku üleliigselt tooteid. Enne mõne ostu sooritamist mõtle läbi, kas keegi Sinu pereliikmetest ka seda päriselt sööb, või plaanid selle osta lihtsalt “igaks juhuks”. Kui Sa ei ole päris kindel, milliseid toidukoguseid varuda, võid kasutada näiteks toiduportsjonite kalkulaatorit.

Vähenda tarbetuid kulutusi

Võta lahti oma pangakonto väljavõte ja vaata läbi oma iganädalased kulutused. Mõtle, kas jõuluperioodil on Sul võimalik näiteks mõnest kulutusest loobuda. See ei pruugi olla lihtne ülesanne, kuid on kindlasti vaeva väärt. 

Näiteks, kui käid lõunapauside ajal üldiselt väljas söömas, siis võta selle asemel toit kontorisse kaasa. Või kui oled plaaninud uusaastapeoks osta uue kleidi, proovi leida midagi hoopis oma praegusest garderoobist.

On palju lihtsaid nippe, mille abil pühadeajal raha kokku hoida. Oluline on panna paika kindel plaan, seada omale realistlikud eesmärgid ning vältida ebavajalikke oste. Mõtle oma tarbimine hoolikalt läbi ning naudi stressivaba aasta lõppu!

Tähelepanu! Iga laen on finantskohustus. Enne lepingu sõlmimist tutvu hoolikalt teenuse tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga. Krediidi kulukuse määr on 50,82% aastas järgmistel näidistingimustel: krediidiliin 1000 €, kontohaldustasu 0€/kuus, tarbija poolt makstav kogusumma ja tagasimaksete summa 1237,06 €, fikseeritud intressimäär aastas 41,22% . Krediidi kulukuse määr on arvestatud eeldusel, et krediidiliin võetakse kasutusele viivitamata ja täies mahus ning makstakse tagasi 12 võrdse tagasimaksena võrdsete ajavahemike järel alates kuu aja möödumisest krediidiliini kasutusse võtmisest.