Customer Service 6 888 222    Opening Hours E-P 9-21

Lihtsad nipid, kuidas raha säästa (ja ikka suve nautida)

28.06.2021
Lihtsad nipid, kuidas raha säästa (ja ikka suve nautida)

Me kõik armastame suve. Pikad päikselised päevad, puhkused ja grillipeod – kõik see muudab suve aasta oodatuimaks aastaaajaks. Teisest küljest võib suvi aga olla ka üks kõige kulukamaid perioode. Kuna tavapärane elukorraldus on vaikselt taastumas, tahavad kõik viimaks toast välja pääseda ja midagi lõbusat teha. Kõik see võib aga kokkuvõttes üsna kalliks osutuda. Enne kui hakkad suveplaane tegema, on mõistlik astuda samm tagasi ja mõelda, kuidas see Sinu eelarvet mõjutab.

Meil on Sulle ka üks hea uudis! On olemas mitmeid lihtsaid viise, kuidas saad oma suvised väljaminekud kontrolli all hoida. Selleks pead vaid veidi planeerima ja kodutööd tegema. Kui oled järjekindel, võid kokkuvõttes üllatavalt palju raha kokku hoida!

Siin on 4 lihtsat nippi, kuidas raha säästa, kuid samal ajal siiski suverõõme nautida.

Tee rohkem kodus süüa

Kuidas väljas söömas käimise pealt raha kokku hoida? Lihtne! Kutsu sõbrad ja pere koju külla! Kodus söömine on üks kõige kiiremaid ja lihtsamaid viise säästmiseks. Me kõik teame, et vaid ühele õhtule restoranis võib kuluda mitme raske tööpäevaga teenitud raha. Seega otsi parem välja mõned põnevad retseptid, mida kodus järele katsetada.

Kodus toiduvalmistamise juures on oluline osa söögikordade planeerimisel. Kas teadsid, et keskmine inimene viskab ära umbes 40% ostetud toidust? Selle asemel, et osta toiduaineid, mida Sul tegelikult vaja ei lähe, koosta enne poodi minemist ostunimekiri ja pea sellest ka väga täpselt kinni. Tee seda enne igat poeskäiku ja näed peagi märkimisväärseid tulemusi!

Käi tööl jalgrattaga

Igapäevase transpordi pealt on võimalik hoida kokku päris palju raha. Kui Sul on olemas jalgratas ning Sa ei ela oma töökohast liiga kaugel, siis säästa kütuseraha ja sõida tööle hoopis rattaga! Suvi, mil ilmad on soojad ja ilusad, on selleks ju suurepärane aeg. Rattaga liiklemise eelised on lõputud. Lisaks raha kokkuhoiule aitab see  püsida heas vormis ja säästa keskkonda. Samuti on see ju ka lihtsalt palju lõbusam kui autosõit! Kuna rattaga sõitmine on hea treening, siis võid kaaluda isegi suveks jõusaali lepingu tühistamist ja säästad veelgi rohkem.

Otsi soodsaid reisidiile

Suvi on reisimiseks ja uute kohtade avastamiseks suurepärane aeg. Enne reisi broneerimist ära unusta aga kodutööd teha ja veenduda, et leiad selle kõige parema pakkumise. Kui Sul pole reisileminekuga kiiret, siis ole kuupäevade osas paindlik ja vali välja kõige soodsam viis sihtkohta jõudmiseks. Kaalu lennupiletite broneerimist nädala keskele, kui lennuhinnad on veidi madalamad.

Teine võimalus on leida „kõik hinnas” puhkusepakett, mis sisaldab nii lennupileteid, hotelli kui toitlustust. See aitab Sul hoida raha kokku nii söögi, joogi, kui meelelahutuse pealt.

Kui soovid reisida iseseisvalt ja majutuskoha ise leida, siis väldi hotellides ööbimist. Selle asemel kaalu näiteks mõne korteri üürimist, mis on üldiselt palju odavam. Leiad väga palju soodsaid võimalusi näiteks Booking.com-ist või Airbnb-st.

Ava suveks eraldi säästukonto

Raha säästmine on võimalik ainult läbi planeerimise. Alustuseks on tähtis seada omale eesmärk ja mõelda välja, mille jaoks sa koguda soovid. Reisimiseks? Kodu remontimiseks? Suvise garderoobi värskendamiseks? Isegi kui Sul on juba säästukonto olemas, on siiski mõistlik suvesäästud eraldi arvele koguda. See muudab edusammude jälgimise ja eesmärgi saavutamise palju lihtsamaks. Selle asemel, et  säästukontole igakuiset raha kanda, proovi teha seda hoopis igal nädalal. See aitab Sul kiiremini koguda ja hoiab sind motiveerituna. Ole järjekindel ning näed peagi üllatavad tulemusi!

Suvise eelarve kontrolli all hoidmine nõuab Sinult vaid pisut planeerimist ja väikseid muutusi igapäevases elukorralduses. Järgi neid lihtsaid näpunäiteid ja saad ka suvel raha säästa, ilma et peaksid selleks suverõõmudest loobuma!

Tähelepanu! Iga laen on finantskohustus. Enne lepingu sõlmimist tutvu hoolikalt teenuse tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga. Krediidi kulukuse määr on 48,44% aastas järgmistel näidistingimustel: krediidiliin 1000 €, kontohaldustasu 0€/kuus, tarbija poolt makstav kogusumma ja tagasimaksete summa 1227,21 €, fikseeritud intressimäär aastas 39,60%. Krediidi kulukuse määr on arvestatud eeldusel, et krediidiliin võetakse kasutusele viivitamata ja täies mahus ning makstakse tagasi 12 võrdse tagasimaksena võrdsete ajavahemike järel alates kuu aja möödumisest krediidiliini kasutusse võtmisest.