Customer Service 6 888 222    Opening Hours E-P 9-21

Lihtsad viisid lisaraha teenimiseks

11.05.2022
Lihtsad viisid lisaraha teenimiseks

Kõik me tahame rohkem raha teenida.

Olenemata sellest, kas soovid ära maksta laene, planeerida unistuste puhkusereisi või koguda pensionipõlveks igakuise sissetuleku suurendamine aitab Sul oma eesmärgile lähemale jõuda.

Tänapäeval on lai valik kõrvaltöö võimalusi, millega on lihtne alustada ning milleks ei ole vaja oma põhitööst loobuda.

Alusta sellest, et mõtled läbi, millised on sinu huvid ja oskused. Kas sulle meeldib autoga sõita? Või oled hoopis hea teiste õpetamises? Kui vajad alustamiseks pisut inspiratsiooni, siis siit leiad viis lihtsat ideed lisaraha teenimiseks.

1. Anna Airbnb’s üürile oma vaba tuba

Oma kodu või vaba magamistoa üürile andmine on lihtne viis lisaraha teenimiseks. Airbnb’ga saad seda teha nii mõneks ööks kui pikemaks perioodiks ning valida ise sobiva hinna. Lisaks sellele, et teenid raha, on Sul ka võimalus kohtuda huvitavate inimestega üle kogu maailma. Kui elad mõnes populaarses piirkonnas, ei ole tohiks huviliste leidmine olla liialt keeruline. Küll aga tuleb olla valmis mõnedeks lisakulutusteks: pead alati hoolitsema selle eest, et kodus oleks kõik vajalik olemas ning lisanduda võivad ka Airbnb’ga seotud teenustasud. Kui vajad kõvaläriga alustamiseks lisaraha, tutvu oma võimalustega Monefitis.

2. Hakka vabakutseliseks

Teine võimalus on hakata raha teenima vabakutselisena. Vabakutseliste jaoks on olemas mitmeid erinevaid veebilehti, kuhu saad kasutajaks registreerida, näiteks Upwork, Fiverr ja Freelancer.com. Nendel saitidel on võimalik pakkuda mitmeid erinevaid teenuseid: loovkirjutamist, programmeerimist, turundust või hoopis virtuaalse assistendina töötamist.

Kui räägid mõnda võõrkeelt, võid kaaluda ka vabakutselise tõlgina töötamist. Selleks tutvu saitidega nagu Unbabel, One Hour Translation või Gengo, või võta otse ühendust tõlkebüroodega.

3. Hakka eraõpetajaks

Kui oled tugev mõnes õppeaines, näiteks matemaatikas, ajaloos või füüsikas, saad teenida veidi lisaraha aidates neid õpilasi, kellele see raskusi valmistab.

Eraõpetajana saad tunde anda nii videokõne teel kui näost-näkku kohtudes See, kui palju eraõpetajana teenida on võimalik, sõltub nii nõudlusest kui sinu senisest kogemusest. Alustamiseks võid panna üles kuulutuse mõnesse kohalikku kooli või luua konto saitidel nagu Tutor.com või Upwork.

4. Hakka Bolti või Uberi juhiks

Kui sinu jaoks on eriti oluline olla ise oma aja peremees, võid kaaluda näiteks Uberi või Bolti juhi ametit. Töö käib lihtsalt: sõidutad inimesti punktist A punkti B ning kliendid maksavad teenuse eest äpi kaudu. Autojuhte on vaja ööpäevaringselt, nii et võid töötada täpselt siis ja nii palju, nagu ise otsustad. Kui oled pigem õhtuinimene, saad teha tööd näiteks reede ja laupäeva õhtutel, kui inimesi liigub rohkem. Kui oled aga hoopis hommikuinimene, võid sõitudega alustada juba varakult ja viia inimesi tööle. Taksojuhi ameti kasuks otsustamisel pea aga meeles, et juhid peavad vastama kindlatele nõuetele ning tasuma ka sõiduki halduskulud.

5. Paku koristusteenust

Paljud inimesed vihkavad koristamist ja on hea meelega nõus maksma kellelegi, kes selle töö nende eest ära teeks. Kui sa oled üks vähestest õnnelikest, kellele koristamine meeldib, siis on see hea lisaraha teenimise viis. Koristamine on paindlik lisatöö, kuna saad ise otsustada tööaja ja -tundide üle. Samuti ei vaja see spetsiifilist haridust või oskusi. Kui sul on vaba aega ainult õhtuti, võid pöörduda näiteks erinevate ettevõtete poole ja pakkuda koristusteenust sel ajal, kui inimesed on kontoritest lahkunud.

Tähelepanu! Iga laen on finantskohustus. Enne lepingu sõlmimist tutvu teenuse tingimustega ja pea nõu asjatundjaga.
Näidistingimused: krediidiliin 1000 €, tarbija poolt makstav kogusumma ja tagasimaksete summa 1228,98 €, fikseeritud intressimäär aastas 39,89% ja krediidi kulukuse määr 48,86% aastas.
Krediidi kulukuse määr on arvestatud eeldusel, et krediidiliin võetakse kasutusele täies mahus ning makstakse tagasi 12 võrdse tagasimaksena võrdsete ajavahemike järel alates kuu aja möödumisest krediidiliini kasutusse võtmisest.
Finantsteenust osutab Monefit Estonia OÜ, tegevusluba 4.1-1/36.