Customer Service 6 888 222    Opening Hours E-P 9-21

Ostle targalt: lihtsad nipid, mida kõik peaksid teadma

25.02.2021
Ostle targalt: lihtsad nipid, mida kõik peaksid teadma

Šoppamine võtab endale tihti päris suure osa meie igakuisest eelarvest. Seetõttu on sellega kaasnevaid väljaminekuid pea võimatu vältida. Mida me aga saame teha, on õppida, kuidas mõistlikult kulutada ja olla targad ostlejad. Millest alustada? Targalt šoppamine pole tegelikult üldse mitte keeruline. Kõik, mida selleks vajad, on pisut kannatlikkust, planeerimist ja kodutöö tegemist.

Siin on mõned lihtsad nipid, mille abil raha säästa ja kulutada – mõlemat samaaegselt!

Veebipoed vs kaubanduskeskused

Tänapäeval on suurel osal kauplustest olemas ka veebipoed. Kui jalutad ringi mõnes ostukeskuses ja märkad midagi, mis Sulle meeldib, siis ära torma kohe kassasse. Mõnikord võib juhtuda, et kaupluses kohapeal on toote hind kõrgem, kuid veebipoes on see allahinnatud. Muidugi on võimalik ka vastupidine variant. Seega varu pisut kannatust ja kontrolli enne ostu sooritamist kindlasti üle hind mõlemas kohas.

Ajasta oma ostud õigesti

Tahad saada osa kõige parematest pakkumistest? Mõtle oma ostud juba varakult ette ja šoppa hooajaväliselt. Kui on midagi, mida kindlasti suveks vajad, on hea mõte seda juba praegu otsima hakata. Lisaks peavad kauplused uue hooaja lähenedes tegema ruumi teistele toodetele ning praeguse hooaja kaupade hindu langetatakse. Seetõttu on see ju suurepärane aeg šoppamiseks!

Esmalt võrdle, siis osta

Üldiselt pole just kõige parem plaan osta ära esimene asi, mis Sulle silma jääb. Enne ostu sooritamist vaata üle ka pakkumised teistes kauplustes. On olemas mitmeid poode, mis müüvad üht ja sama toodet erinevate hindadega. Seega on tõenäoline, et võid leida parema pakkumise hoopis kusagilt mujalt.

Hea nipp on ka kasutada veebilehti, mis võimaldavad Sul näha, milline on toote hind erinevates kauplustes. See teeb elu palju lihtsamaks ja Sa ei pea igat lehte käsitsi läbi vaatama. Hindade võrdlemine ei võimalda ainult raha kokku hoida, vaid paneb Sind ka hästi tunda, kuna said omale selle kõige parema diili.

Šoppa üksi

Kui ostad tihti asju, mida Sul tegelikult vaja ei lähe, võib põhjus olla selles, et ostled koos kellegi teisega. Paljud inimesed näevad šoppamist kui sotsiaalset tegevust. Loomulikult on mõne hea sõbra või pereliikmega poodides käimine palju lõbusam, kuid samas võib see panna Sind tegema ebavajalikke oste. Suur osa meist laseb vähemalt natuke teiste arvamusel end mõjutada. Seepärast on lihtne teha väljaminekuid, mis Sul algselt üldse plaaniski polnud. Seega, kui tahad šopata targalt, tee seda üksi.

Maksa sularahas

Mitmed uuringud on näidanud, et inimesed kulutavad kaardiga makstes kuni 50% rohkem kui sularahaga tasudes. Miski paneb meid tundma justkui me ei kasutakski „päris” raha või arvama, et meil on rohkem vahendeid kui tegelikkuses. Kui Sa ka reaalselt oma raha näed, on raske liigseid väljaminekuid teha.

Muidugi on kaardiga maksmine palju lihtsam ja mugavam, kui aga tahad vältida liigset kulutamist, siis on parem pangakaart koju jätta.

Ole kindel

Kas ostad vahel asju, kuigi sügaval sisimas tead, et Sul pole neid tegelikult vaja? Me oleme vist kõik selles natuke süüdi. Lihtne viis välja selgitamaks, kas ost on vajalik või mitte, on mõelda neile kolmele küsimusele: Miks ma seda vajan? Kuhu ma selle panen? Kas on isegi väike võimalus, et see jääb nurka tolmu koguma? Eriti oluline on ost hoolikalt läbi mõelda siis, kui oled tegemas mõnd suurt väljaminekut. Kui Sa pole täiesti kindel, vähemalt kaalu seda paar päeva ja tee lõplik otsus pärast seda.

Ära kuluta vähem, kuluta targalt

Kas pole suurepärane, kui leiad mõne toote, mille hind on sarnastest kaupadest palju odavam? Tegelikult mitte alati. Kui miski on väga odav, on üldiselt selle taga ka põhjus. Miks peaksid kulutama oma aega ja raha millelgi, mis nagunii varsti katki läheb? Esialgu võib ju olla kallim investeerida kvaliteeti ja maksta kõrgemat hinda. Samas on aga väga tõenäoline, et Sinu ost peab kauem vastu ja on pikemas perspektiivis ka Sinu rahakotile palju kasulikum.

Nüüd on aeg targalt šoppama asuda! Pea neid lihtsaid näpunäiteid meeles ning kindlasti leiad kõik, mida soovid või vajad.

Tähelepanu! Iga laen on finantskohustus. Enne lepingu sõlmimist tutvu hoolikalt teenuse tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga. Krediidi kulukuse määr on 50,82% aastas järgmistel näidistingimustel: krediidiliin 1000 €, kontohaldustasu 0€/kuus, tarbija poolt makstav kogusumma ja tagasimaksete summa 1237,06 €, fikseeritud intressimäär aastas 41,22% . Krediidi kulukuse määr on arvestatud eeldusel, et krediidiliin võetakse kasutusele viivitamata ja täies mahus ning makstakse tagasi 12 võrdse tagasimaksena võrdsete ajavahemike järel alates kuu aja möödumisest krediidiliini kasutusse võtmisest.