Customer Service 6 888 222    Opening Hours E-P 9-21

Pensioni II sammas: kuidas pensioniraha enda kasuks tööle panna?

23.08.2021
Pensioni II sammas: kuidas pensioniraha enda kasuks tööle panna?

Alates selle aasta algusest on II pensionisammas vabatahtlik ning kõik soovijad saavad seni kogutud raha välja võtta. Avalduse II sambast lahkumiseks saab esitada igal ajal, kuid väljamakseid tehakse edaspidi vaid kolm korda aastas (jaanuaris, mais ja septembris). Avalduse esitanutele makstakse välja kogu teise sambasse kogunenud raha, millest arvestatakse maha 20% tulumaks.

Pensionikeskuse andmetest selgub, et soovi pensionisambast lahkumiseks on tänaseks päevaks avaldanud juba pea 160 000 inimest. Seega makstakse pärast esimest vooru välja umbes 1,32 miljardit eurot ja pärast II vooru lisaks veel 93 miljonit eurot.

Esimene taotlusvoor lõppes märtsis ning selles voorus avalduse esitanud saavad oma raha kätte juba septembris. Kuni 31. juulini oli kõigil veel võimalus oma avaldusest taganeda. Selgus, et seda varianti kasutas siiski vaid väike osa (ligi 4000 inimest) ning ülejäänud jäid oma esialgse soovi juurde.

Kuna esimesed taotlejad saavad raha kätte juba järgmisel kuul, võib mõnedel siiski veel olla kahtlusi – mida ikkagi oleks kõige mõistlikum oma pensionirahaga teha?

Vaatame üle mõned lihtsad võimalused, kuidas saad pensioniraha enda kasuks tööle panna.

Pensioniraha väljavõtmine nõuab enesekontrolli ja kindlat plaani

BestCrediti läbiviidud finantskäitumise uuringust selgus, et suurel osal pensioniraha väljavõtjatest pole kogemust kuupalgast suuremate summadega ümberkäimisel.

Mõned meist sooviksid pensionirahast kohe rõõmu tunda ning kasutada seda näiteks uue auto soetamiseks, unistuste reisile minemiseks või olemasolevate laenude äramaksmiseks. Tuleb aga meeles pidada, et selle variandi kasuks otsustades on õnn vaid lühiajaline ning peagi tuleb uuesti mõtlema hakata, kuidas pensionipõlves hakkama saada.

Investeeri ja teeni kasumit

Suur osa pensioni väljavõtjatest on nimetanud lahkumise põhjusena seda, et II sammas pole piisavalt tulus ning seetõttu soovitakse raha iseseisvalt investeerida. Üks variant on investeerida II pensionisamba süsteemi sees ning avada pensioni investeerimiskonto (PIK). Kui Sinu raha on PIK-ile kantud, saad seda investeerida näiteks väärtpaberitesse, hoiustesse või investeerimisfondi.

Paljudel on plaan investeerida kinnisvarasse: osta korter ning seejärel üürida see välja nii, et see kataks igakuise laenumakse ja veidi raha jääks veel ülegi. Kinnisvarasse investeerimise puhul on aga oluline tunda hästi kinnisvaraturgu ning olla kursis kaasnevate riskidega (näiteks võivad tekkida probleemid üürilise leidmisel ning pead laenumakseid ise tasuma).

Üks kõige lihtsamaid võimalusi on teenida kasumit investeerides tarbimislaenudesse. See on turvaline variant, kuna alustada saab ka väikeste summadega ning teenida on võimalik keskmisest kõrgemat intressi. Lendermarketis võid investeerima hakata vaid 10 euroga ning Sul on võimalus teenida aastas rohkem kui 12% intressitulu. Soovi korral saad valida ka automaatse investeerimise võimaluse, mis teeb kogu töö Sinu eest ära! Lendermarketi investeerimisvõimalustega saad lähemalt tutvuda siin.

Mida teha vältimatute kulutuste puhul?

Kõigil meist tuleb ette ootamatuid kulutusi, mida edasi lükata ei ole võimalik. Võib-olla on Sul tulekul mõni oluline tervisega seotud väljaminek? Või on kodu juba aastaid remonti oodanud? Selle asemel, et kasutada nendeks kulutusteks pensioniraha, võta kasutusse hoopis Monefit Split. Monefit Split võimaldab paari lihtsa sammuga taotleda kuni 1000 eurot. Seda kõike ilma intressi ja ühegi lisakuluta – tagasi maksad täpselt sama summa mida taotlesid.

Olenemata sellest, mida täpselt oma pensionirahaga teha otsustad, tähtis on oma plaan hoolikalt läbi mõelda. Pea meeles, et neil, kes on sambast juba lahkunud, on võimalik kogumisega uuesti liituda alles 10 aasta pärast.

Tähelepanu! Iga laen on finantskohustus. Enne lepingu sõlmimist tutvu hoolikalt teenuse tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga. Krediidi kulukuse määr on 50,82% aastas järgmistel näidistingimustel: krediidiliin 1000 €, kontohaldustasu 0€/kuus, tarbija poolt makstav kogusumma ja tagasimaksete summa 1237,06 €, fikseeritud intressimäär aastas 41,22% . Krediidi kulukuse määr on arvestatud eeldusel, et krediidiliin võetakse kasutusele viivitamata ja täies mahus ning makstakse tagasi 12 võrdse tagasimaksena võrdsete ajavahemike järel alates kuu aja möödumisest krediidiliini kasutusse võtmisest.