Customer Service 6 888 222    Opening Hours E-P 9-21

Sõbrapäeva traditsioonid üle kogu maailma

09.02.2022
Sõbrapäeva traditsioonid üle kogu maailma

Sõbrapäev ehk valentinipäev on armastatud tähtpäev kogu maailmas. Kuigi Eestis hakati seda tähistama alles 1980. aastate lõpus, ei ole tegemist üldse mitte uue pühaga. Selle päeva ajaloo kohta on liikvel mitmeid erinevaid versioone, kuid üldiselt arvatakse, et valentinipäeva juured ulatuvad Vana-Roomasse. Seal tähistati päeva Lupercalia festivalina jumal Faunuse auks. 5. sajandi lõpul asendati nimi aga ametlikult valentinipäevaga ning seda hakati tähistama püha Valentini auks.

Tänapäeval peetakse sõbrapäeval meeles kalleid inimesi, tehakse kingitusi ning kirjutatakse kaarte.

Paljud maailma riigid paistavad aga valentinipäeva tähistamise poolest eriliselt silma, kuna järgivad oma ainulaadseid kombeid ja traditsioone. Uuri lähemalt, kuidas tähistatakse seda kaunist päeva erinevates paikades üle kogu maailma ning kes teab – võib-olla leiad ka omale selleks aastaks mõne uue idee!

Jaapan

Jaapanis tähistatakse valentinipäeva kahel erineval kuupäeval. Naised teevad esimese sammu ning jagavad oma lähedastele kingitusi 14. veebruaril. Kuu aega hiljem, 14. märtsil ehk “valgel päeval” on meeste kord kingitusi vastu teha.

Naised kingivad meestele tavaliselt kahte tüüpi šokolaadi: giri choco’t või hon-mei’d. Giri choco šokolaadi kingitakse mitteromantilises mõttes näiteks sõpradele ja kolleegidele. Hon-mei on sageli naiste enda valmistatud ja mõeldud vaid poiss-sõpradele ja abikaasadele.

14. märtsil kingivad mehed naistele valget šokolaadi või teevad veelgi uhkemaid kingitusi.

Saksamaa

Saksamaal tähistatakse sõbrapäeva kingituste, šokolaadide ja seakujuliste ornamentidega. Sead on Saksamaal õnne sümboliks ning seega on väga levinud, et lähedastele kingitakse just seakujulisi šokolaade, pilte või muid kaunistusi.

Valentinipäeval valmistatakse tihti ka südamekujulisi piparkooke, mille peale on kirjutatud romantilisi sõnumeid.

Prantsusmaa

Prantsusmaad peetakse üheks kõige romantilisemaks sihtkohaks maailmas, mistõttu pole üllatav, et Prantsusmaal on valentinipäeva tähistamisel pikad traditsioonid.

Erinevalt mõnest teisest riigist on Prantsusmaal valentinipäev mõeldud vaid armunutele. See tähendab, et sõpradele ning kolleegidele kingitusi ei tehta ning kaarte ei kirjutada. Paarid tähistavad valentinipäeva peamiselt romantiliste õhtusöökide ja väikeste kingitustega.

Kesk-Prantsusmaal asuvas Saint Valentini külas korraldatakse ka iga-aastaseid kahepäevaseid festivale, mis sisaldavad mitmesugusi näitusi, matkasid ja küünlavalgel õhtusööke.

Brasiilia

Kuna Brasiilias toimub veebruarikuus karneval, siis on brasiillased lükanud valentinipäeva tähistamise 12. juunisse. Päeva kutsutakse valeninipäeva asemel hoopis armunute päevaks (Dia dos Namorados) ning seda tähistatakse Püha Antoniuse auks. Paarid korraldavad sel päeval romantilisi õhtusööke, kingivad lilli ning valmistavad väikseid kingitusi. Lisaks korraldatakse üle kogu riigi erinevaid muusikafestivale ning tantsuetendusi.

Filipiinid

Filipiinidel aga ainult lilledest või kingitustest ei piisa. Viimastel aastatel on populaarseks muutunud suurte massipulmade korraldamine. Sel põhjusel on 14. veebruarist saanud kõige populaarsem pulmakuupäev kogu riigis. Massipulmi rahastab riik ehk sündmus on mõeldud neile paaridele, kes ei saa ise endale pulmapidu lubada. Toetuspakett sisaldab isegi torti, lilli ja abielusõrmuseid. Abiellumisega tasub aga Filipiinidel eriti ettevaatlik olla, kuna tegemist on riigiga, kus lahutamine on ebaseaduslik.

Monefit soovib kõigile imelist sõbrapäeva!

taotlen

Tähelepanu! Iga laen on finantskohustus. Enne lepingu sõlmimist tutvu teenuse tingimustega ja pea nõu asjatundjaga.
Näidistingimused: krediidiliin 1000 €, tarbija poolt makstav kogusumma ja tagasimaksete summa 1228,98 €, fikseeritud intressimäär aastas 39,89% ja krediidi kulukuse määr 48,86% aastas.
Krediidi kulukuse määr on arvestatud eeldusel, et krediidiliin võetakse kasutusele täies mahus ning makstakse tagasi 12 võrdse tagasimaksena võrdsete ajavahemike järel alates kuu aja möödumisest krediidiliini kasutusse võtmisest.
Finantsteenust osutab Monefit Estonia OÜ, tegevusluba 4.1-1/36.