Customer Service 6 888 222    Opening Hours E-P 9-21

Targad rahalised eesmärgid, mida peaksime endale seadma

27.09.2021
Targad rahalised eesmärgid, mida peaksime endale seadma

Paljud meist soovivad oma rahalist olukorda parandada. Selle saavutamiseks ei ole meil tihti aga kindlat plaani. Ilma konkreetse sihita, mille poole liikuda, on lihtne kulutada rohkem, kui peaksid. Seega enne, kui saad säästmisega alustada, on oluline seada endale selged rahalised eesmärgid.

Mis aga on rahaline eesmärk? Selleks võib pidada igat eesmärki, mille poole Sa oma rahaga majandamisel püüdled. Alusta sellest, et teed endale selgeks, mida soovid saavutada ja miks. Seades eesmärke, mis toetavad Sinu väärtusi, on lihtsam püsida motiveeritud.

Majanduslik olukord mõjutab oluliselt ka Sinu üldist elukvaliteeti. Sulle tähtsate finantseesmärkide saavutamine aitab vähendada stressi ja viia Sind lähemale ideaalsele tulevikule.

Siin on viis mõistlikku rahalist eesmärki, mis aitavad Sul õige rajal püsida.

1. Loo fond ootamatuteks kulutusteks

COVID-19 pandeemia õpetas meile, et elu võib olla tõeliselt ettearvamatu. Me kõik oleme kogenud ootamatuid väljaminekuid: sissetuleku kaotus, tervisekulutused või mõne kodumasina remondikulud. Seetõttu on oluline, et Sul oleks olemas tagavararaha ootamatuteks olukordadeks. Hea rusikareegel on võtta eesmärgiks fond, mille suurus oleks vähemalt kolm Sinu praegust kuupalka. Kui oled selle saavutanud, jätka kogumist kuni fondi suurus on umbes kuus kuupalka.

2. Kuluta vähem, kui teenid

Kõlab lihtsalt, kuid praktikas võib see kujuneda päris keeruliseks. Selleks, et säästmisega alustada, pead esmalt aru saama, kuhu Sinu raha on siiamaani läinud. Kui Sul on madalam palk või mõni suur võlg, ei ole kindlasti mõistlik elada kallis üürikorteris, osta uus auto või süüa tihti väljas. Raha säästmine tähendab eelkõige kulude kontrollimist. Alusta sellest, et koostad igal kuul eelarve ja pead sellest ka kinni. Planeeri oma toidukordi, otsi sooduspakkumisi ja õpi ütlema ei asjadele, mida Sa tegelikult ei vaja.

3. Loo mitu sissetulekuallikat

Sinu finantseesmärgid ei tohiks piirduda vaid säästmisega. Paljude jaoks ei pruugi põhitööst teenitav palk olla piisav, et ots-otsaga kokku tulla. Kui Sul on õhtuti veidi vaba aega, siis miks mitte kulutada iga päev paar tundi mõne lisatöö tegemisele? Tänapäeval on valikuvõimalusi lõputult, alates toidu kojuveost kuni virtuaaltundide andmiseni. Veelgi parem on see, et paljusid kõrvaltöid saab teha mugavalt kodust lahkumata. Vajad veidi inspiratsiooni? Tutvu viie lisaraha teenimise võimalusega, millega võid juba kohe täna alustada.

4. Alusta investeerimisega

Praegu võib olla just see õige aeg, et oma raha enda kasuks tööle panna. Investeerimisega alustamiseks ei pea Sa olema ekspert ega omama suuri rahasummasid. On palju erinevaid investeerimisvõimalusi, mis on piisavalt lihtsad isegi algajatele. Kõigepealt otsusta, kui palju on Sul võimalik investeerida. Mõtle oma lühi- ja pikaajalistele eesmärkidele ning veendu, et mõistad ka kaasnevaid riske. Seejärel otsusta, kuhu investeerida. Näiteks Lendermarketis saad alustada tarbimislaenudesse investeerimist vaid 10 euroga ning Sul on võimalik teenida aastas rohkem kui 12% intressitulu.

5. Loe finantsalaseid raamatuid

Finantsalaste teadmiste suurendamine tuleb alati kasuks. Isegi kui Sa tavaliselt raamatuid ei loe, sea endale eesmärk lugeda sel aastal vähemalt üks finantsalane raamat.

Siin on mõned soovitused:

„Sinu raha täielik muutumine” – raamatust leiad lihtsad juhtnöörid, mis aitavad Sul vähendada oma kulutusi, vabaneda võlgadest ja parandada rahalist olukorda.

„Sinu raha või sinu elu” – üks populaarsemaid raamatuid rahast, mis tutvutab selget ja lihtsat plaani finantsvabaduse saavutamiseks.

 

Kui raamatute lugemine ei ole kohe üldse Sinu jaoks, siis kaalu hoopis mõne audioraamatu või podcast’i kuulamist.

Finantseesmärkide seadmine on eduka rahaga majandamise puhul ülioluline. Siiski ei piisa ainult eesmärkide kirjapanemisest. Tähtis on olla sihikindel, jälgida oma edusamme ning loomulikult ka tähistada, kui mõne eesmärgi täidad!

Tähelepanu! Iga laen on finantskohustus. Enne lepingu sõlmimist tutvu hoolikalt teenuse tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga. Krediidi kulukuse määr on 48,44% aastas järgmistel näidistingimustel: krediidiliin 1000 €, kontohaldustasu 0€/kuus, tarbija poolt makstav kogusumma ja tagasimaksete summa 1227,21 €, fikseeritud intressimäär aastas 39,60%. Krediidi kulukuse määr on arvestatud eeldusel, et krediidiliin võetakse kasutusele viivitamata ja täies mahus ning makstakse tagasi 12 võrdse tagasimaksena võrdsete ajavahemike järel alates kuu aja möödumisest krediidiliini kasutusse võtmisest.